
BON KULTURY - nowa oferta warsztatów w MEK
Proponujemy nową formę uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie. W ramach inicjatywy samorządu Województwa Małopolskiego, funkcjonującej pod nazwą BON KULTURY, przygotowaliśmy specjalną ofertę warsztatów i spotkań, skierowaną do nieformalnych i zorganizowanych grup dorosłych, dzieci i młodzieży.
Funkcję BONU KULTURY pełni plastikowa karta, która uprawnia do 80% zniżki na objęte programem zajęcia i wydarzenia kulturalne, realizowane w 2012 roku przez siedem małopolskich muzeów, m.in. MEK. Karty dla grup do 25 i do 10 osób (wraz z folderem, zawierającym program wszystkich instytucji kultury zaangażowanych w tegoroczną edycję programu) są wysyłane do gmin w Małopolsce, a za ich pośrednictwem mają być kierowane do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, do domów i ośrodków kultury.
BON KULTURY w MEK to okazja do spojrzenia na codzienność przez pryzmat otaczających nas rzeczy, kalendarza świąt oraz ludzkich potrzeb zróżnicowanych w zależności od czasu i miejsca, w jakim żyjemy. Stawiając pytania, Muzeum otwiera przestrzeń rozmowy dla lepszego zrozumienia siebie oraz innych.
ZAJĘCIA DLA OSÓB O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH:
MUZEUM WSZYSTKICH ZMYSŁÓW (przygotowane z myślą o osobach niewidomych, niedowidzących oraz osobach niepełnosprawne intelektualnie) więcej
ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH:
RYTMY ŻYCIA i WIZYTA – REWIZYTA (zajęcia realizowane we współpracy z grupami nieformalnymi, Klubami Seniora, Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz innymi instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów, np. Domami Pomocy Społecznej) więcej
ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:
SZKOŁA PATRZENIA (adresowane do uczniów klas szkolnych od III do VI oraz do młodzieży gimnazjalnej) więcej
Muzeum jest uczestnikiem „Bonu Kultury” – systemu wsparcia wiedzy, kompetencji i kreatywności Małopolan, realizowanego przez samorząd Województwa Małopolskiego i regionalne instytucje kultury.
Powrót do listy wiadomości










